Historia HyipHyip po polsku oznacza Program Inwestycyjny Wysokiego Zwrotu (High Yield Investmen Program). Historia HYIP jest długa i sięga mniej więcej do roku 1900, kiedy powstały pierwsze programy HYIP, mające na celu zebranie środków inwestycyjnych na eksplorację złóż itp.

Hyip % % % %


Logika dużego zwrotu i jego mechanizm jest prosty. Jeżeli ktoś dysponuje wiedzą i możliwościami wydobycia frachtowca rudy żelaza na drugiej półkuli, przewiezienia jej do Europy, przetopienia i sprzedania gotowego półproduktu lub produktu to zarobi na akcji 100-150-200% w 3 miesiące i jest milionerem tyle że o 150-200% bogatszym i nie ma nic wspólnego z HYIP. Problem pojawia się jednak kiedy na ten proces trzeba wyłożyć pieniądze. Grupa takich ludzi drastycznie spada. Prawie do zera. Co robić aby jednak przewieźć rudę i zarobić? Trzeba znaleźć inwestorów i podzielić się zyskiem.

Hyip


Dlatego pojawia się HYIP (w wersji nie internetowej czyli offline) Od roku 1900 osobnik nie znający się na sposobach transportowania, przetapiania, sprzedaży, technologii itp, ale dysponujący gotówką, mógł pójść do agenta HYIP na Manhattanie i podpisać umowę na otrzymanie wysokiego zwrotu z inwestycji za określony okres czasu (podobnie jak lokata np. na rok z gwarancją 100% zwrotu). Wszyscy chcieliby spróbować... Nie jest tak łatwo - takie firmy istnieją i świetnie prosperują. Jeżeli dysponujesz 500,000.00 dolarów amerykańskich wszystkie drzwi stoją dla Ciebie otworem i tak było zawsze.

Przepływ gotówki


Pewnie dlatego niewiele osób zna programy Hyip, bo zawsze były poza zasięgiem. Ale nie wszystko stracone. Wraz ze wzrostem potęgi Internetu, pojawieniem się e-walut, pojawiły się także programy HYIP otwierające mozliwości dla mas. Działają one tak samo jak firmy offline, tyle że pieniądze na inwestycje zbierają nie od 3 do 10 ludzi, a od 1000 do 50000, co powoduje że wymagana kwota inwestycji spada do np.do 10 czy 50 dolarów, dając podobne zwroty jak milionerom. Zyski dla mas - nic tylko inwestować. No niestety nie jest to takie łatwe. W internecie jest pełno oszustów szukających łatwego zysku... Inwestować należy ostrożnie po szczegółowym przeanalizowaniu wszystkich dostępnych informacji.